Renginiai

decoration-7

Vilniaus lietuvių namuose svečiavosi Ukrainos mokyklų vadovai

2023 11 06


Vilniaus lietuvių namuose svečiavosi Ukrainos mokyklų vadovai

2023 m. spalio 24 d. Vilniaus lietuvių namuose lankėsi Ukrainos mokyklų vadovų delegacija, vadovaujama Osvita Dity Maybutnye kvalifikacijos kėlimo instituto darbuotojos  Liudmilos Lesko.
Vizito tikslas – perimti gerąją mūsų mokyklos patirtį, todėl 26 mokyklų vadovai iš Kijevo, Charkivo, Odesos ir kitų miestų, domėjosi gimnazijos valdymo specifika, kurią pristatė mokyklos direktorius Gintautas Rudzinskas. Švietimo inovacijomis ir ugdymo proceso organizavimu dalijosi direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma Balčiūnienė. Vilniaus lietuvių namų lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Vilma Vilkytė-Žemaitaitienė dalijosi, kaip svarbu ugdyti mokinio tautinę tapatybę ir pristatė kalbos mokymo žingsnius. Vilniaus lietuvių namų Užsienio lietuvių švietimo skyriaus vedėja Janina Varnienė kalbėjo apie mokinių pritraukimą mokytis gimnazijoje.  Vilniaus lietuvių namų mokytojo padėjėja, buvusi gimnazijos mokinė Mariia Barančikova pasakojo apie savo patirtį 2014-aisiais metais, atvykus mokytis į Lietuvą, ir kaip jautėsi vėliau, likusi gyventi Lietuvoje.
Ukrainos mokyklų vadovai turėjo ekskursiją po mokyklą, susitiko su gimnazijos mokiniais. Taip pat jie stebėjo lietuvių kalbos pamokas išlyginamosiose klasėse, kurias vedė mokytojos Gabrielė Agasarjanaitė, Aušra Dambrauskienė bei Diana Dubnovienė.

Tikimės, kad jau 2022-aisiais metais užsimezgęs bendradarbiavimas su Osvita Dity Maybutnye kvalifikacijos kėlimo institutu tęsis ir toliau.