Visos naujienos

decoration-7

ULSK Knygų mugėje 2023

2023 02 25


ULSK Knygų mugėje 2023

Didysis knygų mugės savaitgalis pralėkė nepastebimai, o Užsienio lietuvių studentų klubo nariai dalinasi ne tik įsigytomis knygomis, bet ir pažintimis su rašytojais, muzikantais, visuomenės bei kultūros veikėjais.

Knygų mugę drąsiai galime vadinti didžiausiu Lietuvoje vykstančiu kultūriniu renginiu, o ir ne tik. Vilniuje jau 23-ioji šiemet vykusi Knygų mugė yra didžiausia Baltijos šalyse. Šiųmetis jos pavadinimas „700 eilučių laisvei“ primena mums apie tikrą laisvę: laisvą visuomenę, laisvę kurti ir būti išgirstam bei neišsenkančią paramą ir palaikymą Ukrainai kovoje už jų ir mūsų visų laisvę.

Antrąją knygų mugės dieną, vasario 24-ąją, minint lygiai metus nuo karo Ukrainoje pradžios, įvairių renginių ir knygų pristatymų metu Mugės dalyviai išreiškė stiprią viltį kitąmet Knygų mugėje švęsti Ukrainos tautos pergalę.

Kiekviena Knygų mugės diena buvo suskirstyta pavadinimais: pirmoji – Bičiulių diena, antroji – Įspūdžių diena, trečioji – Pasimatymų ir ketvirtoji – Šeimos diena. Užsienio lietuvių studentai gausiausiai dalyvavo Įspūdžių ir Pasimatymų dienose, gausiausiose diskusijų, pristatymų ir koncertų. Didžiosiose Knygų mugės erdvėse įsikūrę knygynų, enciklopedijų, muziejų, asociacijų (fotografų, gamtos apsaugos ar pan.) stendai kvietė susipažinti ne tik su jų išleistomis knygomis ar žurnalais, bet ir veikla, misija, prisidėti prie jų įprastuose darbuose ar būsimų renginių metu.

Nemaža dalis Užsienio lietuvių studentų klubo narių Vilniaus knygų mugėje dalyvavo pirmą kartą, todėl buvo nustebinti renginio dydžiu, veiklų įvairove ir vis didėjančiais lankytojų srautais, o jau ne pirmus metus Knygų mugę lankantys ULSK nariai džiaugėsi, jog šis renginys kiekvienais metais turi vis daugiau naujovių, nors išlaiko savo struktūrą, nereikia blaškytis, kur yra kokios erdvės, vietos ar salės, o ir renginio programos pagalba lengva viską rasti bei spėti. Taip pat užsienio lietuvių studentai daug laiko praleido muzikos erdvėje, kur buvo pristatomi ir nauji, ir senesni muzikos atlikėjai, jų nauji albumai ir būsimi koncertai. Diskusijų erdvėse vyko pokalbiai, scenoje – koncertai, o dar kitur – ir filmų peržiūros.

Po tokio savaitgalio reikia dar vieno savaitgalio, sako ULSK nariai, tad jei praleidote progą šiemet sudalyvauti, būtinai pasižymėkite šį renginį kitiems metams.

Primename, kad ULSK nariai Knygų mugėje dalyvavo nemokamai, o Klubas ir toliau kviečia į įvairius renginius, parodas, seminarus bei išvykas visus metus, todėl sekite mus facebook paskyroje arba interneto tinklalapyje.

Iki greitų pasimatymų!

Užsienio lietuvių studentų klubo pirmininkė

Aira Gurauskaitė,

ulsklubas.lt