Visos naujienos

decoration-7

2022 m. gruodžio 15 d. Vilniaus lietuvių namų bendruomenė susirinko į Kūčių vakarienę

2022 12 16


2022 m. gruodžio 15 d. Vilniaus lietuvių namų bendruomenė susirinko į Kūčių vakarienę

Artėja gražiausios metų šventės – šv. Kalėdos, kai viso pasaulio žmonės sveikina vienas kitą ir džiaugiasi kūdikėlio Jėzaus gimimu ar sugrįžtančios saulės šviesa.  Šv. Kalėdų laukimą vainikuoja Kūčių vakarienė, Lietuvoje išlaikiusi ypač senas tradicijas su daugybe apeigų, žaidimų ir burtų, nes tai  mitinis, į pasaulio sukūrimo pradžią nukeliantis laikas.
Mūsų gimnazijai – tai ir laimės dienos, nes galime pabūti kartu su savo didžiule bendruomene, kuri per šventes primena didelę, darnią ir brandžią šeimą.
2022 m. gruodžio 15 d. Vilniaus lietuvių namų bendruomenė susirinko į Kūčių vakarienę, kurioje taip pat dalyvavo Lietuvos Respublikos seimo narės Dalios Asanavičiūtės patarėja Elena Narkevičiūtė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinių programų valdymo skyriaus vedėja Živilė Šukytė-Kraskauskienė, Vilniaus Visų šventųjų bažnyčios klebonas kunigas Gintaras Černius.
Vilniaus lietuvių namų mokinių vaidinimas leido susirinkusiems prisiminti, kaip didžiąsias metų šventes pasitikdavo mūsų protėviai. Taip pat susipažinome su Kalėdų tradicijomis Kolumbijoje, Prancūzijoje ir Ukrainoje. Klausėmės Lietuvių namų mokinių Godos Žemaitaitytės ir Mindaugo Vileitos atliekamų dainų.
Dėkojame muzikos mokytojai Juditai Taučaitei ir teatro mokytojui Vidmantui Fijalkauskui parengusiems Kūčių vakarienės meninę programą