Užsienio lietuvių švietimo skyrius

decoration-7

Naujienos


2018-03-29

Balandžio 9 d. (pirmadienis) 16.00 val. Kviečiame visus užsienio lietuvių kilmės studentus, kartu keliauti į Vileišių rūmus. Vileišių rūmų 1904 – 1906 m. ansamblį pastatydino inžinierius, visuomenės ir kultūros veikėjas Petras Vileišis. Per Pirmąjį pasaulinį karą, Vileišiui išsikėlus į Kaukazą, ir vėliau po Vileišio mirties ansamblį prižiūrėjo jį paveldėjusi Vileišio duktė Elena Vileišytė-Jaloveckienė persikeldama į Varšuvą, ji ansamblį pardavė Lietuvių mokslo ir švietimo „Ryto“ draugijoms, 1932 – 1938 m. čia veikė Lietuvių mokslo draugija. Nuo 1941 m. priklausė LSSR Mokslų akademijai. Gyvenamojo namo antrame aukšte 1907 m. vyko pirmoji lietuvių dailės paroda, kurią organizavo Antanas Žmuidzinavičius, Petras Rimša, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, atidarymo ceremonijoje kalbėjo Jonas Basanavičius, name veikė spaustuvė, kur buvo spausdinamos „Vilniaus žinios“, buvo Istorijos institutas, nuo 1963 m. – Lietuvių kalbos ir literatūros institutas, kuriam priklausė turtingas portretų rinkinys, iš kurių seniausi – Simono Daukanto, Motiejaus Valančiaus ir Adomo Mickevičiaus. Vileišių rūmai – pirmoji lietuvių tautinio judėjimo rezidencija Vilniuje, atminties vieta. Registruotis gali užsienio lietuvių kilmės studentai, kurie mokosi Lietuvos aukštosiose mokyklose adresu: irena.ulsk@gmail.com. Vietų skaičius ribotas. Ekskursija nemokama. Daugiau informacijos rasite čia.

Balandžio 9 d. (trečiadienis) 17.00 val. Kviečiame visus užsienio lietuvių kilmės studentus, kartu keliauti į Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejų! Mes šiame muziejuje ieškosime atsakymų susijusių su Lietuvių kalba ir pirmaisiais tautinės tapatybės ženklais, kaip pirmoji lietuvių nacionalinė opera, tautinė giesmė-himnas, pirmoji lietuviška plokštelė, pirmoji lietuvių dainų šventė. Registruotis gali užsienio lietuvių kilmės studentai, kurie mokosi Lietuvos aukštosiose mokyklose adresu: irena.ulsk@gmail.com. Ekskursija nemokama. Daugiau informacijos rasite čia.

Balandžio 12 d. (ketvirtadienis) 17.00 val. kviečiame visus užsienio lietuvių kilmės studentus, kartu keliauti į Energetikos ir technikos muziejų. Apžvalginės ekskursijos metu susipažinkite su visomis muziejaus ekspozicijomis! Registruotis gali užsienio lietuvių kilmės studentai, kurie mokosi Lietuvos aukštosiose mokyklose adresu: irena.ulsk@gmail.com. Vietų skaičius ribotas. Ekskursija nemokama. Daugiau informacijos rasite čia.

2018-01-29

Vasario 28 d. 16.00 val. Kviečiame visus Užsienio lietuvių kilmės studentus, kartu keliauti į "Pinigų muziejų". Muziejus pristato bankininkystės ir pinigų istoriją nuo pačių pirmųjų prekių vertės ekvivalentų: kailių, kriauklių, gintaro, pirmųjų kaldintų monetų ir baigia šiuolaikiniais pinigais - kreditinėmis kortelėmis. Registruotis gali užsienio lietuvių kilmės studentai, kurie mokosi Lietuvos aukštosiose mokyklose adresu: irena.ulsk@gmail.com. Vietų skaičius ribotas. Skaitykite plačiau čia.

Vasario 16 d. Kviečiame visus Užsienio lietuvių studentų klubo narius, kartu su visais lietuviais, paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Švęskime Valstybę kartu!

Vasario 12 d. 18.00 val. kviečiame visus Užsienio lietuvių studentų klubo narius keliauti į Martyno Mažvydo biblioteką. Ten mus pasitiks gidė, kuri supažindins mus su atsinaujinusioms bibliotekos erdvėmis kur siūloma daug naujų veiklos rūšių. Šiuo metu pagrindinis Nacionalinės bibliotekos prioritetas – atnaujintose erdvėse sudaryti palankias sąlygas skaitytojų kūrybai, darbui ir laisvalaikiui. Taip pat sužinosime šio įspūdingo pastato istoriją, įvertinsim architektūrinius sprendimus, apžiūrėsime knygų kolekciją. Kviečiame, ramiai po sesijos kartu keliauti į biblioteką. Vietų skaičius ribotas, registruotis galima adresu Režsierius: V. Lekavičius. Vietų skaičius ribotas, registruotis galima adresu irena.ulsk@gmail.com.

Vasario 8 d. 17.30 val. kviečiame Užsienio lietuvių studentų klubo narius kartu apžiūrėti lietuvišką filmą "Paskutinai Brėmeno muzikantai". Filmas apie keturis vyrus: Petuchauską, Rainį, Rexą ir Kanopą, kurie susiburią į grupę, tikėdamiesi savo muzika nustebinti pasaulį. Jų kelias į šlovės olimpą kupinas netikėtumų, nuopuolių ir kuriozų. Ypač po to, kai grupei vadovauti imasi neaiškaus plauko menedžeris Leo. Jų gyvenimas pilnas aistros, netekties ir nusivylimų. Nes visi įsimyli į tą pačią mūzą - pakeleivingą merginą, vardu Inga. Jų muziką sklinda "gėlių vaikų" romantikos ir paprastų laikų nostalgijos. Nes jie patys - paskutiniai "Brėmeno muzikantų" kartos mohikanai. Režsierius: V. Lekavičius. Vietų skaičius ribotas, registruotis galima adresu irena.ulsk@gmail.com.

2018-01-22

Nuo sausio 22 d. iki vasario 20 d. Valstybinis studijų fondas priims išeivijos ir lietuvių kilmės vaikų, vaikaičių, provaikaičių, studijuojančių Lietuvos aukštosiose mokyklose, prašymus valstybės paramai gauti. Skaitykite plačiau čia.

2017-12-14

Užsienio lietuvių klubo studentai yra kviečiami kartu keliauti į operetę "Linksmoji našlė". „Operetė - tai pramoga ir linksmybės!" - sako šio spektaklio režisierė Monika Wiesler, pažįstama Vilniaus publikai savo operetės „Vienos kraujas“ bei operos „Hofmano istorijos“ pastatymais. Palikite rūpesčius ir ateikite, tik nežiūrėkite į operetės pasaulį per daug rimtai! Kviečiame registruotis adresu irena.ulsk@gmail.com, nes vietų skaičius ribotas! Daugiau informacijos rasite čia.

2017-12-13

Kviečiame visus mūsų studentus ir draugus gruodžio 13 d. (trečiadienis) 18.00 val. į tradicinę mūsų Kūčių vakaronę! Renginys vyks Lietuvių Namų mokykloje (Dzūkų 43, 120 a.) Daugiau informacijos rasite čia. Vakaronės metu aptarsime šių metų veiklą, pamąstysime ką norėtum nuveikti ateinančiais metais. Pasidalinsime savo patirtimi. Pačio Senelio Šalčio nebus, tačiau dovanos Jūsų jau laukia, kartu su silkute ir kalėdine eglute.

2017-11-21

Iš varpinės – vieno seniausių ir aukščiausių senamiesčio bokštų – atsiveria graži panorama, ne silpnų nervų turistams. Užsienio lietuvių švietimo skyriaus Užsienio lietuvių studentų klubo organizuojamos ekskursijos metu pamatysime varpų ekspoziciją, senąjį miesto laikrodį, patyrinėsime istorines varpinės ir katedros vaizdų rekonstrukcijas.

Vėliau keliausime į Katedros požemius, kur geriau susipažinsime su laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais, pamatysime Karališkąjį mauzoliejų. Registruotis gali užsienio lietuvių kilmės studentai, kurie mokosi Lietuvos aukštosiose mokyklose adresu irena.ulsk@gmail.com. Plačiau galite pasiskaityti čia.

2017-11-16

Užsienio lietuvių švietimo skyrius kviečia visus užsienio lietuvių studentų klubo narius keliauti kartu į Nacionalinę Dailės Galerija į parodą „Académie de Vilna – Vilniaus piešimo mokykla (1866-1915)“. Ten bus eksponuojami 69 dailininkų – mokyklos dėstytojų ir buvusių jos mokinių kūriniai – per 350 tapybos, skulptūros ir grafikos darbų iš žymiausių Lietuvos, Baltarusijos, Izraelio muziejų rinkinių, korporatyvinių ir privačių kolekcijų. Susipažinsime su gerokai primiršta ir iki galo neįvertinta Vilniaus piešimo mokykla, kurią 1866 m. pabaigoje įkūrė carinės Rusijos valdininkai, apsižiūrėję, kad nėra kam tapyti ikonas stačiatikių cerkvėms. Kviečiame registruotis adresu irena.ulsk@gmail.com! Daugiau informacijos rasite čia.

2017-10-30

Užsienio lietuvių studentų klubo nariai dalyvavo Globalios Lietuvos ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos organizuojamoje konferencijoje „Valstybės ir diasporos partnerystė“. Renginys sukvietė apie 150 užsienio lietuvių organizacijų atstovų, diasporos profesionalų, Lietuvos ir užsienio įstaigų bei institucijų atstovų bei į Lietuvą grįžusių asmenų iš 27 užsienio valstybių ir Lietuvos. Renginio nuotraukas rasite čia.

2017-10-21

Užsienio lietuvių studentų klubo nariai lankėsi viename iš gražiausių Lietuvos dvarų - Pakruojo. Nuotraukas iš ekskursijos rasite čia.

2017-06-30

Užsienio lietuvių studentų klubo nariai ir Vilniaus lietuvių namų mokiniai dalyvavo X Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse. Šių metų žaidynės yra jubiliejinės - dešimtosios. Pirmosios buvo surengtos 1978 m. Toronte, vėliau pasaulio lietuviai rinkosi Čikagoje (1983) ir Adelaidėje (1988), o nuo 1991 -ujų kas ketverius metus susitinkama jau mūsų gimtinėje Lietuvoje. Šiais metais dalyviai galėjo savo jėgas išbandyti 20 sporto šakų, mūsų nariai pasirinko ir dalyvavo salės tinklinyje, badmintone, boulinge, šaudyme, stalo tenise, bėgo 100 metrų ir plaukė baidarėmis. Stengėmės garbingai atstovauti bendruomenės iš kurių esame kilę, sporto aikštelėse palaikėme kitus užsienio lietuvius, dalyvavome iškilmingoje eisenoje, atidaryme ir uždaryme šventės, bei forume, kur buvo diskutuojama ir pristatoma koncepcija kitų žaidynių, kurios vyks Druskininkuose. Plačiau galite pasiskaityti čia.

2017-05-03

Užsienio lietuvių studentų klubo nariai lankėsi Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje, kur susitiko su ministru Linu Linkevičium. Susitikime dalyvavo 10 įvairiose Lietuvos aukštosiose mokyklose studijuojančių lietuvių kilmės jaunuolių iš 6 užsienio šalių – Baltarusijos, Lenkijos, Moldovos, Rusijos, Latvijos ir Urugvajaus. Plačiau galite pasiskaityti Nuotraukas galite žiūrėti čia.

2017-06-16

Birželio pradžioje grupė užsienio lietuvių kilmės studentų, studijuojančių Lietuvos aukštosiose mokyklose, nutarė susipažinti su mūsų protėvių paveldu Ukrainoje aplankant Lucką, Lvovą, Zamosc Dalyviai įgijo žinių apie Gedminaičių dinastiją, Liublino ir Bresto unijos svarbą Lietuvos istorijai. Išvyka tapo įmanoma dėka Užsienio lietuvių švietimo skyriaus, kurio viena iš funkcijų yra pagalba užsienio lietuvių kilmės studentams, studijuojantiems Lietuvos aukštosiose mokyklose, integruotis į Lietuvos visuomenę. Nuotraukas galite žiūrėti čia.

2017-05-24

2017-05-30. Kviečiame visus užsienio lietuvių studentų klubo narius į Lietuvių Namų mokyklos sporto salę (Dzūkų 43, Vilnius) kartu pažaisti tinklinį.

Į sporto salę bus priimami studentai ULSK ir pagal galimybes 12 klasių LN mokiniai ir JKK nariai. (Bus sudaromos max. 3 komandos). Sportinė apranga būtina!

Daugiau informacijos irena.ulsk@gmail.com ir čia.

2017-05-23

2017-06-2/3/4. Užsienio lietuvių švietimo centras kviečia užsienio lietuvių kilmės studentus dalyvauti trijų dienų edukacinėje išvykoje į Ukrainą „LDK paveldas Ukrainoje“. Išvykos metu aplankysime Zamosc, Lucką, Lvovą. Geriau susipažinsime su Gedminaičių dinastija, Liubliono ir Bresto unijos svarba Lietuvos istorijai. Daugiau informacijos apie kelionę čia.

Prašome registruotis adresu irena.ulsk@gmail.com. Vietų skaičius ribotas, tad paskubėkite!

2017-05-03

Užsienio lietuvių studentų klubo nariai susitiko su Užsienio reikalų Ministru Linu Linkevičiumi, Užsienio lietuvių departamento darbuotojomis Lina Žukauskaite, Laura Dailyte- Butkiene ir Violeta Raulynaitiene. Susitikimo metu buvo aptarti galimi projektai, renginiai, prie kurių galėtų prisijungti ULSK. Pokalbio su Ministru bei vėliau įvykusio susitikimo su URM Užsienio lietuvių departamentu metu jaunimas domėjosi URM veikla, ministerijos ir klubo bendradarbiavimo kryptimis, diskutavo adaptacijos Lietuvoje, dvigubos pilietybės ir kitais aktualiais klausimais. Nuotraukos.

 Gegužės 9, 16, 23, 30 dienomis (antradieniais) 18.00 val. kviečiame visus užsienio lietuvių studentų klubo narius į Lietuvių Namų mokyklos sporto salę (Dzūkų 43, Vilnius) kartu pažaisti tinklinį. Į sporto salę bus priimami studentai ULSK ir pagal galimybes 12 klasių LN mokiniai ir JKK nariai. (Bus sudaromos max. 3 komandos). Sportinė apranga būtina! Daugiau informacijos irena.ulsk@gmail.com ir čiaNuotraukos iš treniruočių.

2017-03-31

2017-04-04. Kviečiame visus užsienio lietuvių studentų klubo narius į Lietuvių Namų mokyklos sporto salę (Dzūkų 43, Vilnius) kartu pažaisti tinklinį.
Į sporto salę bus priimami studentai ULSK ir pagal galimybes 12 klasių LN mokiniai ir JKK nariai. (Bus sudaromos max. 3 komandos). Sportinė apranga būtina!
Daugiau informacijos irena.ulsk@gmail.com arba čia.

2017-04-06. Užsienio lietuvių studentų klubas kviečia visus užsienio lietuvių kilmės studentus kartu draugiškai apžiūrėti filmą "Gyveno senelis ir bobutė".
Tai dokumentinis-animacinis pasakojimas apie režisierės senelius, sovietmečiu ištremtus į Sibirą. Skaudus Lietuvos istorijos etapas pasakojamas labai asmeniškai, pasitelkiant pasakos žanrą. Filmas sukurtas naudojant fotografijas iš asmeninio archyvo, animacinius ir kino kronikų intarpus. Mes filmą žiūrėsime balandžio 6 dieną, ketvirtadienį, 18.00 val. (Dzūkų g. 43, Vilniaus lietuvių namai). Apie dalyvavimą prašome pranešti irena.ulsk@gmail.com.
Daugiau informacijos čia.

2017-04-18 . Kviečiame visus užsienio lietuvių studentų klubo narius į Lietuvių Namų mokyklos sporto salę (Dzūkų 43, Vilnius) kartu pažaisti tinklinį.
Į sporto salę bus priimami studentai ULSK ir pagal galimybes 12 klasių LN mokiniai ir JKK nariai. (Bus sudaromos max. 3 komandos). Sportinė apranga būtina!
Daugiau informacijos irena.ulsk@gmail.com arba čia.

2014-01-20

Nuo sausio 21 d. iki vasario 20 d. Valstybinis studijų fondas priims išeivijos ir lietuvių kilmės vaikų, vaikaičių, provaikaičių, studijuojančių Lietuvos aukštosiose mokyklose, prašymus valstybės paramai gauti.
Skaitykite plačiau čia 

2012-10-10

Spalio 13 d. kviečiame užsienio lietuvių kilmės studentus dalyvauti išvykoje po Nemuno kilpų kraštą. Nemuno kilpos - unikalus gamtinis reiškinys ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Ilgą laiką upės kilpinėjimo priežastį gaubė nežinia. Dėl to keliautojai stengėsi vengti šių klaidžių vietų. Išvykos metu lankysime Nemuno kilpų regioninį parką, kuriame sužinosite tiesą ir legendas apie Nemuno kilpų atsiradimą bei savo akimis pamatysite šias vaizdingas vietas. Taip pat lankysime Aukštadvarį, Birštoną – vieną iš seniausių ir žymiausių Lietuvos kurortų, Prienus, Pociūnus.

2012-10-02

Užsienio lietuvių studentų klubas kviečia visus užsienio lietuvių kilmės studentus pradėti šiuos mokslo metus kartu žiūrint dokumentinį filmą „Kelionė per Lietuvą“. Filmas bus rodomas spalio 4 dieną, ketvirtadienį, 17.30 val. Užsienio lietuvių švietimo centre (Dzūkų g. 43, Vilniaus lietuvių namai). Apie dalyvavimą prašome pranešti julija@lnamai.lt.

2012-05-08

Gegužės 12-13 dienomis kviečiame užsienio lietuvių kilmės studentus į turiningą išvyką į Latvijos sostinę Rygą ir į vieną iš seniausių universitetinių miestų Europoje – Tartu (Estija). Kelionės metu susipažinsime su šių miestų žymiausiomis istorinėmis vietomis, taip pat lankysime vienintelį Baltijos šalyse mokslo populiarinimo centrą AHHAA, įsikūrusį Tartu mieste.

Kviečiame kuo skubiau registruotis, vietų skaičius ribotas. Rašykite savo vardą, pavardę, tel.numerį adresu julija@lnamai.lt.

2012-05-04

Gegužes 5 d. (šeštadienį) užsienio lietuvių kilmės studentai kviečiami į išvyką po Rytų Aukštaitiją. Lankysime įžymias vietas Utenoje, Zarasuose ir Ignalinoje. Registruokitės el. paštu julija@lnamai.lt.

2012-04-24

Keičiama užsienyje įgijusiųjų vidurinį išsilavinimą priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas tvarka. Skaitykite plačiau.

2012-03-29

Kviečiame užsienio lietuvių kilmės studentus balandžio 4 d. 18.00 val. apsilankyti Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, balete “Bajaderė”. Registruokitės el.paštu julija@lnamai.lt. Bilietų skaičius ribotas!

2012-03-15

Užsienio lietuvių švietimo centras kviečia visus užsienio lietuvių kilmės studentus kovo 15 d. 15.00 val. apsilankyti Signatarų namuose (Adresas: Pilies g. 26, LT-01123, Vilnius). Registruokitės julija@lnamai.lt.

2012-02-23

Visi užsienio lietuviai, studijuojantys ir jau baigę studijas Lietuvoje kviečiami dalyvauti fotografijų parodoje! Skaitykite plačiau.

2012-01-13

Išeivijos ir lietuvių kilmės užsieniečių vaikai, vaikaičiai, provaikaičiai, studijuojantys Lietuvos aukštosiose mokyklose ir norintys gauti valstybės paramą 2012 m. pavasario semestre, dokumentus Fondui turi pateikti nuo 2012 m. sausio 18 d. iki 2012 m. vasario 15 d. Skaitykite plačiau.

2011-11-11

Spalio 14 d. Užsienio lietuvių švietimo centre prie Vilniaus lietuvių namų vyko seminaras, skirtas užsienio lietuvių kilmės studentams, 2011 metais įstojusiems į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Seminaro tema: „Atvykusių į Lietuvą užsienio lietuvių kilmės studentų adaptacija šalyje“. Skaitykite plačiau.

2011-10-12

Kviečiame užsienio lietuvių kilmės studentus dalyvauti susitikime, kuris vyks spalio 14 d. 15.00 val. Užsienio lietuvių švietimo centre. Susitikimo metu bus aptarti klausimai, susiję su užsienio lietuvių kilmės studentų studijomis bei Užsienio lietuvių studentų klubo veikla.

Prašome registruotis elektroniniu paštu julija@lnamai.lt.

Užsienio lietuvių švietimo centras kviečia užsienio lietuvių kilmės studentus spalio 15 dieną (šeštadienį) dalyvauti išvykoje į Druskininkus. Išvykos metu studentai turės galimybę susipažinti su Druskininkų įžymiausiomis vietomis, apsilankyti Rezistencijos ir tremties muziejuje, nuvažiuoti prie Viršurodukio partizanų bunkerių bei apsilankyti Grūto parke.

Visus norinčius dalyvauti išvykoje kviečiame registruotis adresu julija@lnamai.lt.

2011-10-04

Spalio 8 d. Užsienio lietuvių švietimo centras kviečia užsienio lietuvių kilmės studentus į išvyką „Lietuvos dvarai – etnokultūros sklaidos židiniai“. Aplankysime Biržų pilį, Astravo, Butautų dvarus, pasivaikščiosime po Biržus - miestą, garsėjantį įspūdinga aplinka ir architektūriniais paminklais, taip pat užsuksime į Likėnus – gerai žinomą Lietuvoje kurortinę gyvenvietę.

Prašome registruotis adresu Julija@lnamai.lt. Vietų skaičius ribotas, tad paskubėkite!

2011-05-20

Šį pavasarį grupė užsienio lietuvių kilmės studentų, studijuojančių Lietuvos aukštosiose mokyklose, nutarė susipažinti su mūsų protėvių paveldu Baltarusijoje. Išvyka tapo įmanoma dėka Užsienio lietuvių švietimo centro, kurio viena iš funkcijų yra pagalba užsienio lietuvių kilmės studentams, studijuojantiems Lietuvos aukštosiose mokyklose, integruotis į Lietuvos visuomenę. Skaitykite plačiau.

2011-04-27

Gegužės 3 d. (antradienį) 15.20 val. užsienio lietuvių švietimo centras kviečia užsienio lietuvių kilmės studentus apsilankyti dar neatidarytuose Valdovų rūmuose! Pamatysite rūmų požemius, menes, pakilsite į bokštą, iš kuriuo visu gražumu matosi Vilniaus senamiestis. Prašome registruotis adresu Julija@lnamai.lt. Vietų skaičius ribotas.

2011-04-12

Užsienio lietuvių švietimo centras kviečia visus užsienio lietuvių kilmės studentus dalyvauti paskaitoje bei praktiniame užsiėmime „Lietuviškųjų margučių semantika“ balandžio 14 d. 13.00 val. Vilniaus etninės kultūros centre (Pamėnkalnio g. 34). Atsineškite su savimi kietai virtų kiaušinių (baltu lukštu; 1-2 vnt.). Prašome registruotis adresu Julija@lnamai.lt.

2011-04-12

Su Baltarusijos lietuviškų mokyklų mokiniais kalbėta apie studijų Lietuvoje galimybes.

Balandžio 1 dieną Užsienio lietuvių švietimo centro vyriausioji metodininkė Julija Baškytė bei Švietimo ir mokslo ministerijos Studijų, mokslo ir technologijų departamento Akademinio mobilumo ir tęstinio mokymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Žemgulienė susitiko su Rimdžiūnų vidurinės mokyklos lietuvių mokomąja kalba bei Pelesos privačios vidurinės bendrojo lavinimo mokyklos lietuvių mokomąja kalba mokiniais, jų tėvais, mokytojais. Susitikimo metų dalyviams buvo suteikta informacija apie studijų Lietuvoje galimybes – studijas reglamentuojančią teisinę bazę, migracijos dokumentų įforminimo klausimus bei studentų gyvenimo sąlygas Lietuvoje. Taip pat buvo pristatyta Užsienio lietuvių studentų klubo veikla. Susitikime dalyvavo ir buvusi Rimdžiūnų mokyklos abiturientė Ilona Yaskulouskaya, šiuo metų sėkmingai studijuojanti Vilniaus universitete trečiame kurse. Ji pasidalino su būsimais studentais savo asmenine patirtimi, davė praktinius patarimus. Būsimiems studentams ypač rūpi su vizomis bei leidimais gyventi susiję klausimai, taip pat rūpesčių kelia ir galimi mokymosi sunkumai dėl bendrojo lavinimo programų skirtumo Lietuvoje ir Baltarusijoje.

Tikimasi, kad šiais metais Lietuvos universitetų bei kolegijų studentų gretas papildys 8 užsienio lietuvių kilmės abiturientai iš Baltarusijos. Švietimo ir mokslo ministerija bei Užsienio lietuvių švietimo centras deda visas pastangas, kad užsienio lietuvių studentai galėtų kaip įmanoma greičiau adaptuotis Lietuvoje ir sėkmingai mokytis savo pasirinktose specialybėse. Šiuo metų aktyviai svarstomas klausimas dėl 13-osios (išlyginamosios) klasės Vilniaus vidurinėje mokykloje „Lietuvių namai“ įvedimo. Į šią klasę būtų priimami užsienio lietuviai, norintys panaikinti skirtumus tarp skirtingų mokymo programų įvairiose šalyse. Tai ypač aktualu mokiniams iš Rusijos, Baltarusijos, Gruzijos, bei kt. šalių. Į šią klasę taip pat būtų priimami ir kiti užsienio lietuvių kilmės abiturientai, jaučiantys poreikį prieš studijas pagerinti kai kurių dalykų, jų tarpe ir lietuvių kalbos, žinias. Skaitykite plačiau.

2011-03-30

Balandžio 8 d. (penktadienį) 16 val. Užsienio lietuvių švietimo centre vyks lietuviško kino vakaras. Žiūrėsime Raimundo Baniono režisuotą filmą „Vaikai iš Amerikos viešbučio“. Kviečiame visus užsienio lietuvių kilmės studentus. Kiti norintys taip pat yra kviečiami prisijungti. Prašome praneškite apie dalyvavimą el. paštu Julija@lnamai.lt.

2010-11-30

Užsienio lietuvių švietimo centras kviečia Jūs dalyvauti susitikime su režisiere Jūrate Samulionyte („Šaxaj Banzai“, „Nerutina“) ir prodiusere Jurga Gluskiniene. Jos sutiko papasakoti apie režisieriaus darbo subtilybes, parodyti nuotraukas iš "Nerutinos" filmavimo aikštelės, atskleisti filmavimo ir kino gamybos paslaptį.

Apie „Nerutiną“ žiūrėkite http://www.youtube.com/watch?v=b_6GnkAuz-I ir http://www.noroutine.lt/.

Taip pat šio susitikimo metu Jūs pamatysite Lietuvoje dar nerodytą filmą apie jaunimą ir paauglius „Aš tave žinau“. Šis filmas praėjusiais metais gavo "Sidabrinės gervės" apdovanojimą, kaip geriausias trumpametražis filmas. http://www.youtube.com/watch?v=8GTXCwnllxs

Susitikimas vyks lapkričio 30 d. (antradienį) 15 val. Užsienio lietuvių švietimo centro I auditorijoje (120 kab.).

Prašome praneškite apie savo dalyvavimą.

2010-11-04

Užsienio lietuvių švietimo centras kviečia užsienio lietuvių kilmės studentus dalyvauti edukacinėje išvykoje į Anykščius „Žymių asmenybių pėdsakais“, į kurią vyksime lapkričio 20 d. (šeštadienį).

Išvykos metu aplankysite daug įdomių objektų – A. Baranausko klėtelę ir Antano Vienuolio-Žukausko memorialinį namą -muziejų, Jono Biliūno memorialinę sodybą, kur sužinosite apie Anykščiu krašto kultūros, literatūros, istorijos, agrarinės kultūros, technikos istorijos raidą.

Arklio muziejuje susipažinsite su arklininkystės istorija Lietuvoje, pamatysite, kokius arklinius padargus naudojo senovės žemdirbiai bei kokiu transportu važinėjo žmonės. Be to, pamatysite vienintelį Lietuvoje unikalų technikos paminklą, žmonių švelniai vadinama „siauruku“ ir daug kitų įdomių dalykų.

Visi norintys taip pat galės pasivažinėti vienintele Lietuvoje rogučių trasa, kuri veikia ir šiltuoju metų laiku.

Plačiau apie Anykščių lankytinas vietas galite paskaityti čia, o apie rogučių trasą — čia.

Prašome praneškite apie dalyvavimą el. paštu: Julija@lnamai.lt

2010-10-21

Kviečiame prisijungti prie geros valios iniciatyvos — projekto „Lituanistinio švietimo išeivijoje ir tremtyje muziejus“.

2010-10-20

Kviečiame užsienio lietuvių kilmės studentus dalyvauti susitikime, kuris vyks spalio 28 d. 17.00 Vilniaus vidurinės mokyklos „Lietuvių namai“ bendrabutyje (Dzūkų g. 43, Vilnius). Susitikimo metu Jūs:

    • susipažinsite su žmonėmis, kurie nori ir gali Jums padėti studijuojant Lietuvoje – Švietimo ir mokslo ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, Valstybinio studijų fondo atstovais,
    • galėsite išsakyti savo problemas, lūkesčius, pamąstymus ir tikrai būsite išgirsti,
    • daugiau sužinosite apie Užsienio lietuvių švietimo centro veiklą,
    • susipažinsite su savo likimo broliais ir seserimis – kitais iš užsienio atvykusiais lietuvių kilmės studentais,
    • galiausiai, visus laukia smagi vakaronė su vaišėmis, muzika ir šokiais.

Labai prašome, praneškite apie savo dalyvavimą Julija@lnamai.lt

2010-10-04

Kviečiame užsienio lietuvių kilmės studentus dalyvauti išvykoje į Molėtus, kuri vyks spalio 16 d. Išvykos metu Jus apsilankysite atnaujintame Lietuvos etnokosmologijos muziejuje, paklausysite pasakojimo apie etnokosmologijos raidą Lietuvoje ir pasaulyje, be to, galėsite stebėti Saulę pro teleskopus su specialiais filtrais ir netgi pamatyti saulės dėmes. Po ekskursijos pakeliui į Vilnių turėsite galimybę pabūti pačiame Europos geografiniame centre.

Prašome registruotis el. paštu: julija@lnamai.lt